Příběhy / Stories Hany Bednářové

Vstupné 20 Kč
Příběhy / Stories Hany Bednářové

Retrospektivní výstava valašskomeziříčské výtvarnice Hany Bednářové mapující 20 let tvůrčí práce. Hana Bednářová vystavuje od roku 2004 a na svém kontě má téměř dvě desítky autorských výstav a několik výstav společných. Její obrazy jsou součástí několika soukromých sbírek nejen v České republice, ale i v zahraničí ( Rakousko, Německo, Holandsko, USA). Hana Bednářová je známá také svou tvorbou na hedvábí.


Teoretické základy pro svou budoucí tvůrčí práci získala studiem dějin umění u doc.PhDr.Ivo Hlobila a dále je věnovala samostudiu. Studovala také jazyky a věnovala se lektorské, překladatelské a tlumočnické činnosti, posledních deset let se téměř výhradně zaměřila na výtvarnou práci. Inspirativní jsou pro ni studijní cesty a letní pobyty, při nichž navštěvuje galerie a maluje (Itálie - Toskánsko, Francie- Paříž a Provence, Holandsko aj.). Obdivuje impresionisty a období secese a art deco) .Přínosné pro její tvorbu jsou opakované pobyty ve střední a jižní Dalmácii, kde je přímořská krajina a její flóra nekonečnou inspirací ( cyklus STROMY, cyklus Krajiny mých snů).
Její obrazy mají dynamické a živé barvy, ráda experimentuje, pracuje s tvary a strukturami.
Nejčastěji používá kombinovanou techniku (akryl, olej.pastel), temperu (akvarely) a vzniklo také několik zajímavých koláží.(Pocta Edith PIAF – 2003, MATA HARI - 2000). Ojedinělým v její tvorbě je obraz z rytých keramických kachlí, vzniklý podle autorčina návrhu v keramické dílně manželů Bokových ( Magický strom – r.2007).
Hlavní náplní tvůrčí činnosti Hany Bednářové však zůstává malba, která jejímu naturelu nejlépe vyhovuje.
 

Doprovodné programy:

Odpolední matiné s Hanou Bednářovou //  19. 3. v 16.00 hod

Komentovaná prohlídka a setkání s výtvarnicí nad obrazy i tématy její tvorby.

Vstup zdarma.

 

Setkání nad hedvábím // 7. 4. v 16.00 hod

Vyprávění o hedvábí.

Vstup zdarma.

 

Kdy

  • 6.3.2019 — 7.4.2019

Kde

Muzejní a galerijní centrum