Revolution Train

Revolution Train

Ve Valašském Meziříčí znovu zastaví protidrogový vlak

RT
Šest stříbrných obrněných vagónů se čtyřmi kinosály a osmi interaktivními místnostmi. V nich se návštěvníci stávají součástí příběhu, jak snadné je propadnout drogám a jak složitá je cesta ven z drogové závislosti. To vše nabídne Revolution Train, který na vlakové nádraží ve Valašském Meziříčí přijede ve čtvrtek 28. března už potřetí. Pro širokou veřejnost bude vlak přístupný v době od 15:30 do 18:00.

Revolution Train je revoluční koncept primární protidrogové prevence. „Jeho cílem je prostřednictvím zapojení lidských smyslů zapůsobit na návštěvníka a inspirovat jej k pozitivním životním volbám. Jsou zde představeny mechanismy, kterými drogová závislost vzniká až do důsledků, které v životě závislého čekají. Díky zapojení do reálného příběhu, emotivním situacím a interaktivnímu přístupu dokáže program zaujmout a dát prostor k přemýšlení nad nebezpečím legálních i nelegálních drog,“ konstatoval ředitel Městské policie ve Valašském Meziříčí Jan Camfrla.

 „Program trvá 90 minut a je určen jak pro školní skupinky dětí ve věku od 12 do 17 let, tak i pro širokou veřejnost. Vítáni jsou i rodiče, protože náznaky užívání drog se objevují již u dětí ve velmi nízkém věku. Rodiče si závislosti u dítěte dlouho nemusí všimnout a nakonec může být pozdě,“ dodává Camfrla.

V letošním roce bude program tematicky zaměřen na dopravní bezpečnost. K vidění bude simulace dopravní nehody. Dopravní bezpečnost bude i součástí doprovodného programu akce – bude prezentována činnost Hasičského záchranného sboru, Českého červeného kříže, BESIPU, Policie České republiky a zástupců místních neziskových organizací. Pro děti budou připraveny herní prvky, ukázky pracovní výstroje a výzbroje, techniky a pomůcek, které používají při své práci záchranáři, hasiči i policisté.

Dopolední program je rezervován pro žáky šestých ročníků místních základních škol. Odpoledne je otevřeno pro širokou veřejnost. Vstup je pro školy i veřejnost po celou dobu zdarma.

„Vstup do vlaku je ve skupinách, a to každých 20 minut. Čas prohlídky je možné si i předem zarezervovat na čísle 608 405 080, ale není to podmínkou,“ uvedla Monika Zajícová, manažerka prevence kriminality místní městské policie.

Vlak byl již ve více než 100 městech Česka, Slovenska a Německa a projekt navštívilo přes 100 tisíc lidí.  Projekt dlouhodobě podporuje Národní protidrogová centrála.

Kdy

  • 28.3.2019, 15:30 — 18:00

Kde

železniční stanice Valašské Meziříčí