DOPROVODNÝ PROGRAM
S-klub - Velký sál
- 18:00 Těšínské divadlo Bajka – BARVY
Interaktivní představení plné světel, zvuků, atmosfér a náladPro děti od 3 let, 50 minut (bez přestávky)
M-klub
- 19:30 Musaši Entertainment Company - Fabula Sylvestris (M-klub, Loutková pohádka pro děti od pěti let, 45 min)
- 20:15 Workshop s loutkoherci k inscenaci Fabula Sylvestris - výroby loutek
Kázetko I. Nádvoří
- 19:15 Pokustone (jazz, šanson / Hukvaldy)
- 21:40 Johavova Kalhota (progressive electronic / Vimperk)
- 23:00 Marius Konvoj & Tryša Terror (hardcore techno / Valmez, Ostrava)
Kázetko II. Nádvoří
- 19:00 – 20:00 Cirkusový workshop pro děti i dospělé
Vyzkoušet si budou moct žonglování s míčky, točení s Hula hoopem ale i tanec s ninja tyčemi a kouzlení s levisticky.
- 21:00 YANA KAY akrobatická a fire show — Ohnivé divadlo
Falcon,, Rebelky show, všestrannost sokola Valmez a Cirk Atum - Nový cirkus Olomouc. Fenomenální představení založené na fireshow a Novém cirkuse v podání uměleckého uskupení, které vzniklo jen pro tuto show. Jedinečný zážitek plný ohně, příběhů a emocí. To vše a mnohem více je show YANA KAY
___________________________________________
PROGRAM ZAPOJENÝCH INSTITUCÍ
Zámek Kinských (Muzeum regionu Valašské p.o.)
- Světlo s vůní petroleje
- Objev sklo Mezi sklem
- Muzejní narozeninový kvíz
- Kavárna
___________________________________________
Kostel Nejsvětější Trojice (Muzeum regionu Valašsko, p. o.)
- 19:00 vernisáž výstavy Valaši z Moravy
- komentované prohlídky areálu
- CM Kuráž z Liptálu
___________________________________________
Café Tucan
- Od zrnka k šálku. Tucan bude provoněn pražením a přípravou kávy
- Koncert na půdě - vokální kvintet HiFive
___________________________________________
T. J. Sokol Valašské Meziříčí
- Zábavné hry pro děti (hřiště)
- 21:00 Shaolin – vystoupení předvede Wing Chun, a jižní pěst Shaolinu
___________________________________________
Moravská gobelínová manufaktura
- Venkovní hra pro rodiče a děti tématicky zasazená do historie gobelínové manufaktury ve spolupráci s Venture Agency
- 21:00 a 22:00 hodin Komentované prohlídky
K vidění budou restaurátorské práce na gobelínu "Zuzana a starci" ze 17. století, gobelín "Pastvina" utkaný podle kartonu známého barokního malíře Davida Tenierse II., gobelín "Setkání" podle předlohy Mikuláše Medka a ručně vázaný koberec podle předlohy Ladislava Sutnara
- Kavárna je otevřena do 24,00 hodin
___________________________________________
Prostor
- Od 20:00 vernisáž Barbora Šimková Tichá - výstavy obrazů
- Od 24:00 afterparty MMN
___________________________________________
Galerie Sýpka
- Domy, domky - tvořivá hernička k výstavě Klaudie Kiercz Długołęcké
___________________________________________
Základní umělecká škola Alfréda Radoka Val. Mez.
ZUŠ TRANSYLVÁNIE (vstup ze strany budovy na zahradu ZUŠ)
Zahrada ZUŠ
- Hudební program – hudební soubory (pedagog Markéta Pivovarčíková a Ivana Dordová), kapela ZUŠ The Wasteland (pedagog Ivan Trpík)
- Hrnčířský kruh – tvorba pro veřejnost (pedagog Irena Vajdová)
- „Kouzelná zahrada“ projekce – tvorba žáků animace ZUŠ (pedagog Petr Hajdyla)
- Stánek s občerstvením Tucan CAFÉ (upírská nabídka – červené pivo, netopýří zákusek)
Sklep ZUŠ
- Dramatická tvorba žáků LDO ZUŠ (pedagog Petra Plánková) – zapojení veřejnosti
Přízemí ZUŠ
- Výtvarná tvorba pro veřejnost „Netopýrci“ (pedagog Helena Galbavá)
- Transylvánský fotokoutek pro veřejnost – samoobsluha
- patro ZUŠ
- Hudební improvizace – koncertní sál (pedagog Daniel Poledňák, Anna Gavendová)
- Tematická taneční improvizace žáků ZUŠ – koncertní sál
- Prohlídka hudebních tříd ZUŠ Alfréda Radoka – ukázka hudebních nástrojů (učebna č. 9 a 8)
PROGRAM ZAPOJENÝCH INSTITUCÍ
Evangelický kostel v parku Botanika
- 19:00 — 22:00 Hra pro děti
- 20:00 Klavírní recitál
___________________________________________
Kino Valmez
- 19:30 – 24:00 dokument o starém Valašsku (20 min.)
__________________________________________
Městská knihovna Valašské Meziříčí
Expedice 100 (19:00-23:00)
- Valašskomeziříčsko-Krásenská Odyssea: vědomostní hra (oddělení pro dospělé)
- Živé příběhy: interaktivní svět knih (oddělení pro děti)
- Zrcadlení času: stejná místa Valašského Meziříčí v průběhu století – výstava fotografií Milana Kročila (vestibul)
- Bečva spojuje: foto koutek (oddělení pro dospělé)
___________________________________________
SVČ Domeček
- Horolezectví a lukostřelba
___________________________________________
Základní umělecká škola B-Art
Pevnosti B-Art! (19:00 – 23:00)
- Interaktivní hra osloví smysly všech návštěvníků i celé rodiny (prvních 100 účastníků bude odměněno)
- Rapový koncert
___________________________________________
Muzejní a galerijní centrum
- Od 18:00 každou celou hodinu prohlídka zámeckého patra
- 23:00 půlnoční prohlídka
- Výstava ZUŠ Alfréda Radoka (2. patro)
- Workshop k výstavě ZUŠ AR (2. patro)
___________________________________________
Hvězdárna Valašské Meziříčí - Zámecký park Kinských
(Pouze za příznivého počasí)
- Valašskomeziříčtí hvězdáři rozbalí dalekohledy a nadrozměrný model slunce
___________________________________________
Střední uměleckoprůmyslová škola sklářská Valašské Meziříčí
- Ukázky výtvarných a uměleckořemeslných technik, 3D tisk, prodej studentských výrobků, ateliéry, dílny a školní ateliérová huť
___________________________________________
Gymnázium Františka Palackého Valašské Meziříčí
Reprezentativní budova gymnázia v atmosféře československé první republiky.
- 20:15 Připomeňte si spolu s prvním československým prezidentem T. G. Masarykem v aule školy 100. výročí jeho návštěvy našeho města i meziříčského gymnázia
- Literárně-výtvarná dílna
- Strašidelný sklep
- Stylová kavárna „Moravia“
___________________________________________
Vrtule – svět her a poznání
- Hry našich předků – kuličkohrátky, hrací skříňky, čert a Káča…
- Loutkové divadlo – inspirativní zábava pro děti i dospělé
- Krtkovo bludiště – dobrodružné podzemní putování
- Hopovy kuličkodráhy – hravé venkovní atrakce
___________________________________________
Bistro Jako Doma
- Výstava SK/ CZ / Palo Macho - sklo / Josef Divín – kresba
- Kuchařská křížovka
- Občerstvení zajištěno
___________________________________________
Galerie Kaple
- Kosti x kostry - zábavné tvoření pro děti i dospělé
- Monika Váňová Horčicová – Memento Vivere (výstava)
___________________________________________
Muzeum řeznictví
19:00 — 23:00
- Promítání krátkých filmů s řeznickou tématikou a prohlídka
expozice - Těšit se můžete na originální pivo - Řeznického lva
___________________________________________
MŠ, ZŠ a SŠ pro sluchově postižené
- Pohled do historie školy (2. patro)
- Prohlídka kaple s hudebním podkresem od paní Hinkové (půlhodinové vstupy v 3. patře)
- Drobné občerstvení, punč a čaj zdarma
___________________________________________
Turistické informační centrum
Vyzvednutí a odevzdání muzejníků. Minimálně 10 razítek z navštívených institucí pro vyzvednutí drobné odměny. Letáček programu k vyzvednutí.