Noc divadel

Online vysílání
Noc divadel

Letošní ročník je zaměřen na změnu klimatu, nadprodukci a udržitelnost. I když jsme si vědomi, že vás k nám nemůžeme pozvat osobně, tak připravujeme online program, který jsme kvůli aktuální situaci museli mírně změnit.

Program:

Pohádky ze skládky – loutkové divadlo pro děti.

O tom jak se panenka Bibi dostala na skládku a jak tam potkala kamarády. 

/délka hry 15 minut/

 

Soubor AnteArt – Mravenci – divadelní mikropovídka.

Pod povrch. O pravdu. Opravdu.

Mravenci prý vylučují látku, kterou rozpoznají jen příslušníci jejich druhu. Umí podle ní dohledat potravu, vyhnout se nebezpečí a najít cestu domů. Autor – Alena Mornštajnová, významná autorka, oceněna cenou Kniha roku 2017 a 2019 a Česká kniha 2018.

/délka hry 8 minut/

 

Divadlo Zticha – Velký mejdan

Komedie o revoltě, konci světa a partnerských vztazích. 

Hrají: Lenka Valoušková, Michal /Pupík/ Krupík, Zdravee, Petra Přikrylová, František Baláš

Autor Marek Baroš

/délka hry 45 minut/

 

Divadelní soubor Osoby blízké – Míja a Tyvík

Kdybyste si hráli s Míjou v jejím pokoji, určitě byste viděli, že jí nic nechybí. Míja, má ale stále pocit, že má málo a požaduje víc zábavy, víc věcí, víc štěstí.. Až jednou, když jí rodiče zase zamávají, že nemají čas a musejí do práce, sbalí si tašku a rozhodne se TO co ještě nemá, najít. Putuje světem ledu, džunglí, oceánem, setkává se se zvířaty a zjišťuje, že věci, které považuje za nezbytné, příroda vůbec nepotřebuje. Už unavena přichází do města, kde potkává Tyvíka..a na co ti dva přijdou, to si můžete poslechnout v naší pohádce.

Hrají: Julie Rozínková, Adam El Bakri, Amír El Bakri, Vladislava Rozínková, Markéta El Bakri.

/20 minut/

 

Zapojte se do Noci divadel na dálku!

Letošní ročník Noci divadel má nosné téma: Změna klimatu, udržitelnost a nadprodukce. V tomto duchu budou i uváděná divadelní představení. A právě pro „Pohádky ze skládky“ budeme potřebovat pomoc od vás, od dětí. Namalujte a vystřihněte jednu z těchto postaviček: Panenka Barbie (bez jedné nožičky), Méďa, Kovboj, Robot, papírový drak anebo bagr. Svou postavičku dodejte do 13. listopadu do Turistického informačního centra vedle zámku Žerotínů. Pak už se můžete těšit, jak se vaše postavička ujme svého hereckého partu v originálním představení na špejli.

A máme pro vás ještě víc zábavy! Máte doma nějaké odpadky, jako pet-láhev, kelímek od jogurtu, apod? Pokud ano, tak z nich vytvořte jakékoliv výtvarné dílo a my na oplátku uspořádáme výstavu. Ta nejlepší díla navíc získají zajímavou cenu.

To nejlepší nakonec. Během streamu Noci divadel v Kázetku se uskuteční šifrovací hra, která povede ke klíči od „zámecké truhlice pokladů“. Ta je plná skvělých cen a kdo bude chtít vyhrát, musí 21. listopadu od 18. hodin hrát s námi. 

Pokud se opatření vlády uvolní, setkáme se naživo přímo u nás v Kulturním zařízení. Těšíme se na vás!

 

Kdy

  • 21.11.2020, 19:00

Kde

M-klub
Kulturní zařízení města Valašského Meziříčí
Komenského 1